Ile z głosów zostanie zagubionych ? Ile głosów zostanie źle policzonych ? Jak wiemy ręczne liczenie za każdym razem może dać inny wynik, przecież człowiek nie jest nieomylny. Poza tym ile godzin, dni oraz nerwów pochłania takie zebranie. Zwłaszcza gdy jakiś uczestnik ma na celu storpedowanie głosowań i testuje cierpliwość swoich kolegów.
Z pomocą przychodzą elektroniczne systemy obsługi głosowań. W przyszłości trudno sobie wyobrazić, żeby tak ważne sprawy i obliczenia były wykonywane przez omylnego człowieka. Systemy elektroniczne nie dość, że oferują bezpieczeństwo i poprawność, to zapewniają jak cenną współcześnie szybkość. W świecie gdzie czas ma przeliczenie na pieniądze, ludzi nie stać na jego marnotrawienie podczas niekończących się zebrań.
Nowoczesne systemy obsługi głosowań dzielą się na dwa podstawowe moduły. Pierwszy z nich to sprzęt. Współczesne urządzenia do głosowań działają niezawodnie, charakteryzuje je stabilna praca oraz interfejs przyjazny każdemu użytkownikowi.
Oprogramowanie jako drugi moduł to dziedzina, w której prześcigają się producenci. Jest ono coraz bardziej zaawansowane. Aby sprostało wymaganiom użytkowników, wymaga ciągłego rozwoju oraz modernizacji. Nieustanne prace nad sferą programową systemów do głosowań doprowadziły do tego, że poprawność liczonych przez program wyników jest stuprocentowa. Szybkość działania i możliwości raportowania Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy pozostają bezkonkurencyjne wobec klasycznych rozwiązań.
Warto skorzystać z usług firmy, która zapewni obsługę całego zgromadzenia. Przygotuje zebranie, rozstawi sprzęt, przygotuje raporty i listy obecności, przeprowadzi zebranie a całość zostanie udokumentowana na protokołach głosowań.
Oczywiście można także zakupić gotowe systemy wraz z niezbędnymi urządzeniami. Warto przy tym wybrać bezprzewodowe urządzenia, do oddawania głosów. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego zamieszania na sali. Taka sesja głosowań jest szybsza, nie ma niepotrzebnego okablowania, a każdy może siedzieć w miejscu przez siebie wybranym. Przewodniczący zebrania operuje systemem, rozpoczyna i kończy głosowania, steruje zebraniem, a wyniki prezentuje na rzutniku.
Przy wyborze systemu dobrze jest zwrócić także uwagę na stopień zaawansowania systemu. Mało przydatny będzie system, za pomocą którego nie będziemy w stanie przeprowadzić danego typu głosowania, wydrukować protokołów z zebrania lub list obecności. Jeśli system nie podąża za zmieniającym się nieustannie prawem, może okazać się nieprzydatny. A więc warto zwrócić uwagę nie tylko na terminale do obsługi głosowania, ale także na poziom rozbudowania systemu. Tak, aby zawierał wszystkie wymagane przez nas informacje i żeby się nie okazało, że zakupiliśmy system, ale nie możemy wprowadzić pewnych ważnych danych lub wykonać jakiejś operacji.
Spoglądając dookoła widzimy niekończącą się informatyzację naszego życia. Elektroniczna obsługa głosowań to kolejny krok, następnym może będzie internetowa obsługa głosowań.
Więcej :
Elektroniczny System
Obsługi Głosowań
ZETO - Zielona Góra
Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze
ul. Dąbrowskiego 25
65-021 Zielona Góra