Nowa instytucja dialogu technicznego wydaje się być idealnym narzędziem dla przeprowadzania zamówień publicznych w sektorach infrastrukturalnych, takich jak energetyka, gazownictwo czy ciepłownictwo. Czy rzeczywiście tak jest? Jakie są doświadczenia ze stosowania takich rozwiązań i jak ma wyglądać ta procedura w Polsce?
Ostatnie problemy na rynku wykonawców świadczących usługi dla energetyki pokazują, że pytanie o wykluczenie wykonawcy w procesie upadłości ma duże znaczenie dla zamawiających. Czy pozwalają na to przepisy i jakie metody zabezpieczania interesów ustawodawca chce wprowadzić nowelizacją?
Trzecim ważnym w ostatnim czasie tematem jest formalne i ekonomiczne miejsce podwykonawcy przy udzielaniu i realizacji zamówień publicznych, co ma szczególne znaczenie przy kapitałochłonnych i skomplikowanych inwestycjach w energetyce, gdzie zamówienia wykonują liczne firmy podwykonawcze.
W trakcie warsztatów "Praktyka w zamówieniach publicznych dla energetyki" zapoznamy państwa z najnowszymi rozwiązaniami w Prawie zamówień publicznych. Zaproszeni przez nas Eksperci wskażą najistotniejsze problemy, omówią możliwe ich rozwiązania i postarają się odpowiedzieć na każde Państwa pytanie.
W trakcie spotkania zostaną omówione m.in. następujące kwestie:
- Nowe możliwości swobodnego dialogu zamawiającego z wykonawcą (dialog techniczny)
- Dopuszczalność wykluczenia upadłego wykonawcy
- Zabezpieczanie roszczeń podwykonawców robót budowlanych od generalnego wykonawcy – korzystne, czy nie?
- Jak przeciwdziałać doborowi podwykonawców nie gwarantujących realizacji zadań
- Wykluczanie wykonawcy, z którym zamawiający rozwiązał, wypowiedział albo odstąpił od umowy
Do grona prelegentów zaprosiliśmy m.in. przedstawicieli renomowanych kancelarii prawnych, a także firm, które dysponują doświadczeniem w tym temacie.
Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu organizowanym 23 sierpnia 2012 r., Angelo Hotel w Katowicach.
Zapraszam!
Agnieszka Kozłowska
Project Manager
SC Consulting
PowerMeetings.pl