Konieczność stosowania się do zapisów ustawy o zamówieniach publicznych niejednokrotnie staje ością w gardle górniczym przedsiębiorcom. Wykonawcy niezadowoleni z wyników postępowań wykorzystują istniejące możliwości prawne, aby unieważnić przeprowadzone procedury. Każde z uwzględnionych odwołań i protestów powoduje rozkręcenie całej machiny na nowo, każdorazowo wydłuża to termin realizacji inwestycji lub dostawy sprzętu przynajmniej o trzy miesiące. Największe perturbacje, z racji wartości postępowania, mają zwyczajowo miejsce podczas przetargów na kompleksy ścianowe, ale proceduralne przepychanki pomiędzy zleceniodawcą a potencjalnymi wykonawcami, zdarzają się również przy przetargach dotyczących robót górniczych czy rekultywacji terenów.
Górniczy menedżerowie wielokrotnie w ciągu kilku minionych lat wskazywali na mankamenty istniejących uregulowań w przepisach PZP dla tzw. zamawiających sektorowych. Tymczasem - 20 lutego 2013 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych. Zmiana definicji robót budowlanych, nowa przesłanka wykluczenia z postępowania w przypadku wykonawców należących do grupy kapitałowej, czy nowa instytucja dialogu technicznego, to tylko niektóre z wprowadzonych regulacji. Czy proponowane zmiany ułatwią życie górniczym przedsiębiorcom?
Warsztaty „Zamówienia publiczne w górnictwie” to spotkanie, którego celem jest zapoznanie z regulacjami prawnymi dotyczącymi sektorowych zamówień publicznych w górnictwie oraz przedstawienie prawidłowych sposobów udzielania zamówień publicznych przez podmioty wykonujące działalność górniczą na dostawy, usługi i roboty. W trakcie warsztatów zostaną poruszone najczęstsze problemy zamawiających i wykonawców z uwzględnieniem nowelizacji ustawy Prawa Zamówień Publicznych z dnia 19 listopada 2012 roku.
Oferta warsztatów jest skierowana do osób związanych z branżą górniczą, działów zamówień publicznych i wykonawców.
Zapraszamy do uczestnictwa!