www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Wydarzenia   »   Sprawozdanie z działalności programu ?Zakrętki.info?

redakcja 12 października 2011 Sprawozdanie z działalności programu ?Zakrętki.info?

To zobowiązuje nas do ciągłego rozwoju, podejmowania nowych wyzwań oraz pozyskiwania partnerów bez, których akcja nie mogłaby istnieć. A wszystko po to, aby uśmiech mógł gościć na buziach naszych podopiecznych.

                Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek z produktów kosmetycznych, chemicznych i przemysłowych posiadających oznaczenie PP, PE lub „trójkącik ze strzałek”. Zebrane zakrętki trafiają do firm recyklingowych, które za skup surowca wpłacają określony ekwiwalent pieniężny na subkonto niepełnosprawnego dziecka w Organizacjach Pożytku Publicznego.

W ostatnim czasie dzięki naszym działaniom oraz zaangażowaniu wszystkich osób, które uczestniczą w programie charytatywno - ekologicznym „Zakrętki.info - pomagamy nie tylko przyrodzie…”, mogliśmy przekazać pieniądze w kwocie 3000 złotych na rehabilitację Rafała Owczarka, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Udało się również zgromadzić fundusze (6700 złotych) na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego, dla 11-letniej Pauliny Wójcik, która cierpi na schorzenie związane z uszkodzeniem układu nerwowego i móżdżku – Zespół Móżdżkowy.

                Mamy powody do dumy, gdyż od nie dawna program „Zakrętki.info” został objęty bardzo znaczącymi patronatami honorowym, o których nie można nie wspomnieć.

Pan Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego uznał nasze przedsięwzięcie, za inicjatywę godną poparcia.  Podkreślił, że jest to wyraz niezwykłej troski o osoby, które mają swoje marzenia, nadzieje i plany, a jednocześnie żyją  w innym wymiarze sprawności fizycznej i intelektualnej.

Wojewoda Małopolski Pan Stanisław Kracik złożył nam gratulację za podjęcie tak cennej inicjatywy oraz przekazał życzenia, że wierzy w pomyślność akcji, która przyczyni się do poprawy życia niepełnosprawnych dzieci i jednocześnie pozytywnie wpłynie na jakość naszej przyrody.

Pan Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa z uznaniem odniósł się do prowadzonej akcji. Złożył również gratulację dotyczące przeprowadzanej przez nas inicjatywy. Jednocześnie podkreślił, że życzy nam pomyślnej organizacji przedsięwzięcia oraz osiągnięcia zamierzonego celu.

Pan Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka w swoim liście do nas podkreślił, że niezwykle ceni ideę programu propagującą wolontariat na rzecz dzieci niepełnosprawnych, która również ma na celu promocję postaw proekologicznych.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie podkreślił, że ma nadzieję, że prowadzone przez nas działania pomogą niepełnosprawnym  dzieciom i jednocześnie przyczynią się do podniesienia świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Od samego początku istnienia programu możemy liczyć na wsparcie JM prof. dr hab. Janusza Żmiji, Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.  Jego poparcie oraz cenne rady pozwoliły nam na rozszerzenie działalności, dzięki czemu wciąż pomagamy nowym dzieciakom.  

Program Zakrętki.info” to ludzie, którzy bezinteresownie chcą pomagać innym. Dlatego cieszy nas niezmiernie, że sieć koordynatorów oraz osób, które wspierają akcję z każdą chwilą powiększa się. Na dzień dzisiejszy opanowaliśmy już niemal całą Polskę. Jednak nie poprzestajemy  na  tym, wciąż szukamy ludzi pozytywnie zakręconych.

We wrześniu rozpoczęliśmy kampanię promującą nowoczesny wolontariat. „Na nas NIE musisz głosować” to akcja, której założeniem jest promocja wolontariatu z wykorzystaniem wizerunku naszych wolontariuszy. Chcą oni pokazać, że ich bezinteresowne działanie przynosi efekty. Hasło „Na nas Nie musisz głosować” ma uświadomić, że naszych wolontariuszy nikt nie wybierał, wszyscy zdeklarowali się, że chcą dobrowolnie i nieodpłatnie pomagać niepełnosprawnym dzieciom. To czego chcemy najbardziej uniknąć podczas prowadzonych przez nas działań, to wykorzystywanie wizerunku osób cierpiących, którym pomagamy. Nieszczęście innych nigdy nie było i nie będzie podstawą naszej promocji. Liczy się człowiek i to co jest w stanie zrobić dla drugiego człowieka.

Dzięki uprzejmości MPK Kraków o akcji będzie można dowiedzieć się, nawet podczas podróży autobusami. Natomiast dzięki wsparciu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, usłyszeć o nas można w spocie radiowym w www.radiofonia.pl .

                Nie zaszlibyśmy tak daleko bez wsparcia naszych partnerów oraz firm współpracujących z nami. Współpraca z Familijny Poznań zaowocowała punktami zbiórek zakrętek w województwie wielkopolskim. Dzięki JANOWI NIEZBĘDNEMU  (z grupy SARANTIS POSLKA) możemy liczyć na worki, w które pakujemy zakrętki. Łączność ze światem zapewnia nam firma HaloNet. Nawiązaliśmy współpracę z SiePomaga.pl , dzięki czemu dzieci, którym nie możemy pomóc kierujemy do SiePomaga.pl. Jest to społeczność internetowych pomagaczy, która łącząc siły wspiera potrzebujących.

 

Wzięliśmy udział w imprezie propagującej proekologiczne zachowania. Od 12-18 września w Centrum Artystycznym Sztukarnia miała miejsce I edycja „Art’cyklingu” – festiwalu ze śMietną sztuką. Była to impreza mająca na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat artystycznych technik przywracania życia tworzywom pochodzącym z recyclingu. Można było zaznajomić się z m.in. tajnikami wyplatania biżuterii, toreb oraz koszy z makulatury, ponadto jak tworzyć abażury i oryginalne damskie torebki z banerów reklamowych. I wiele innych nietuzinkowych atrakcji. Podczas imprezy trwała charytatywna zbiórka zakrętek, która wsparła działania akcji „Zakrętki.info”, na rzecz osób niepełnosprawnych.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak istotną rolę w naszej działalności odgrywają  eventy. Dlatego właśnie z inicjatywy Miechowskiego Domu Kultury, restauracji Kojot oraz akcji "Zakrętki.info-pomagamy nie tylko przyrodzie…", zorganizowany został koncert. Podczas imprezy można było wrzucać zakrętki, do specjalnie na ten dzień przygotowanego pojemnika który, zapełnił się w zawrotnym tempie. Satysfakcja z wyniku zbiórki jest tym większa, gdyż jest to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw, podczas trwania akcji charytatywno-ekologicznej "Zakrętki.info-pomagamy nie tylko przyrodzie…". "Zakręcony koncert na koniec wakacji" jest doskonałym przykładem, że pomagając innym można się również świetnie bawić.  

W zeszłym roku poszerzyliśmy nasze działania o zbieranie pojemników po tuszach/kartridżach oraz tonerach. W zależności czy są to pojemniki oryginalne, czy nieoryginalne jesteśmy w stanie otrzymać za nie  od kilku groszy, do nawet kilkudziesięciu złotych za sztukę. Zbierane mogą być wszystkie dostępne na rynku tusze/kartridże i tonery. Istotne jest aby pojemniki nie były pokryte rdzą czy korozją, nie mogą być też uszkodzone. Pieniądze uzyskane w ten sposób, w całości przekazywane są na dofinansowanie leczenia lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego dziecka.

                Staramy się regularnie organizować Dni Otwarte programu „Zakrętki.info” podczas, których przybliżamy zagadnienia związane z funkcjonowaniem akcji, informuje gdzie znajdują się punkty zbiórek oraz jak zostać koordynatorem lub wolontariuszem lub, jak zgłosić niepełnosprawne dziecko. Każdy kto zdecyduje się na przyjście na Dni Otwarte będzie mógł poznać bliżej osoby, które związane są z akcją, a także przyjrzeć się ich pracy.

                Chcemy się rozwijać dzięki czemu skuteczniej i sprawniej będziemy mogli pomagać niepełnosprawnym dzieciom. Dlatego tak ważne jest dla nas wsparcie bez, którego nie moglibyśmy działać.

Michał Żukrowski                       Katarzyna Małodobry 
Koordynator Główny                 Biuro Prasowe
Kontakt z mediami                     Kasia@zakretki.info
kontakt@zakretki.info
tel. : 505 638 476

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: osoby niepełnosprawne pomoc zakrętki
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1619    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC alimentów + pakiet wzorów alimentacyjnych
AUTOR: Wanda Książek Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres