www.prawnik-online.eu   »   Własna firma   »   Pomysł na biznes   »   Czy strona internetowa to nadal dobry pomysł na biznes?
ifirma - mała księgowość internetowa

redakcja 29 marca 2012 Czy strona internetowa to nadal dobry pomysł na biznes?

Po pierwsze – Czy ludzie mnie potrzebują?

Specjaliście podkreślają, że podstawowym pytaniem, które należy sobie zadać przed rozpoczęciem działań to: Jakie potrzeby ludzi zaspakajam? Ta idea powinna nam przyświecać na każdym etapie tworzenia swojego nowego e-biznesu. Niekoniecznie powinniśmy zaspakajać swoje potrzeby i wyobrażenie o potrzebach innych. Lepiej popytać, poobserwować - często bowiem najlepszą inspiracją są inni – rodzina, znajomi bądź ludzie na ulicy.

Po drugie – Co o tym sądzisz?

- Gdy już znajdziemy pomysł, bardzo ważne jest, aby stale monitorować zachowania swoich użytkowników czy klientów. Wchodzić z nimi w interakcje za pomocą sond, konkursów itp. Musimy być dobrymi słuchaczami i wszelkie zmiany dyskutować z jak największą liczbą osób - mówi Jarosław Puternicki, twórca lokalnego serwisu cozadzień.com.pl, który odniósł spektakularny sukces zaledwie w ciągu paru miesięcy.

Po trzecie – Co mnie wyróżnia?

Zapewne nieraz myślimy, że nikt nie wpadł na podobny pomysł wcześniej. Nic bardziej mylnego. Zapewne już kiedyś tak jak ty pomyślało kilkaset osób. Stąd warto zrobić dokładny ‘research’ konkurencji. Może się zdarzyć, że podobna strona już istnieje. Nie oznacza to od razu, że należy rezygnować ze swojego pomysłu. Dobrym rozwiązaniem będzie wtedy sprawdzenie, jakie błędy popełniła konkurencja i jakie są jej słabe punkty, aby zrobić to lepiej. Koniecznie trzeba znaleźć chociaż jeden czynnik wyróżniający swój biznes od innych. Może to być szybkość podawania informacji, szerszy zakres aktywności czy cokolwiek innego.

Jak mówi Jarosław Puternicki, dla zespołu cozadzien.com.pl ważne jest, aby informacje były przekazywane jak najszybciej. - Dzięki temu konkurencja jest za nami w tyle. Już widzimy, że radomianie zaczynają doceniać nasze tempo, rzetelność i zaangażowanie. Przekłada się to na realne wyniki. Od początku istnienia serwisu, tj. przez ostatnie 4 miesiące, odwiedziło nas już ponad 370 tys osób co wygenerowało 1 700 000 odsłon - podsumowuje Puternicki.

P
rzygotowane przez CORE PR


OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: pomysł na biznes e-biznes strona internetowa
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1580    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC alimentów + pakiet wzorów alimentacyjnych
AUTOR: Wanda Książek Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres