www.prawnik-online.eu   »   Własna firma   »   Pomysł na biznes   »   Adsense - zarabianie na wyświetlaniu reklam.
ifirma - mała księgowość internetowa

redakcja 01 września 2013 Adsense - zarabianie na wyświetlaniu reklam.

Google Adsense - ile można zarobić na reklamach ?

Wyświetlanie reklam pochodzących z Googla Adsense jest obecnie najchętniej wybieranym sposobem zarabiania na własnej stronie www. Zarabianie na reklamach Google Adsense polega na wyświetlaniu przez właściciela strony internetowej reklam pochodzących z sieci reklamowej Google. Właściciel strony zarabia za każdym razem, gdy Internauta kliknie w reklamę wyświetlaną na stronie.  Obecnie najpopularniejszą formą rozliczania jest wlasnie ta forma rozliczenia oparte na ilości kliknięć w reklamę ( CPC), której największą zaletą dla reklamodawców jest płatność za efekty a nie za samo wyświetlanie reklamy.

Modele rozliczenia reklam

Podstawowe metody rozliczania reklam na stronie to :  
1. rozliczenie czasu emisji reklamy
2. rozliczenie ilości kliknięć w reklamę (CPC)
3. rozliczenie ilości wyświetleń reklamy (CPM)
4. rozliczenie unikalnych wejść na stronę reklamodawcy
5. rozliczenie zysków reklamodawcy (prowizje ze sprzedaży artykułów)

 

Jak zacząć zarabiać ?

Po pierwsze musimy posiada własną stronę internetową. Po drugie  aby zacząć wyświetlać i zarabiać na swojej stronie należy zarejestrować się na stronie  https://www.google.com/adsense/login2?hl=pl oraz wygenerować kod, który następnie należy wkleić na swojej stronie. Bezpośrednio po wklejeniu pobranego kodu reklamy zaczynają być wyświetlane ( Całkowity czas instalacji reklam Gogle Adsense na stronie nie powinien zająć więcej niż 15 minut. ( czas od rejestracji do zainstalowania i emisji reklam na stronie )  Do rejestracji nie jest potrzebne podpisywanie jakichkolwiek umów. Jedyne co użytkownik musi zrobić to podać swoje dane osobowe oraz numer konta na jaki będą przelewane zarobione przez nas środki.

Dostosowanie reklamy

Po załogowaniu na konto Gogle Adsense mamy do dyspozycji kreator reklam, za pomocą którego możemy wygenerować różnego rodzaju reklamy ( poziomo, pionowe ) o różnorodnych formatach ( 460x60,200xz200 itp.  )  Kreator umożliwia nam również zmianę kolorystyki reklam oraz zmianę czcionki, tak aby optymalnie dopasować reklamę do naszej strony.  Przykład reklamy Adsense moą Państwo zobaczyć po prawej stronie >>>

Ile można zarobić na reklamach Adsense ?

Na wysokość zarobków wpływ mają przede wszystkim dwa czynniki:  tematyka strony oraz liczba wyświetleń strony. Jeżeli chodzi o tematykę strony to można przyjąć zasadę, że na stronie o tematyce bankowej stawka za jedno kliknięcie w reklamę będzie dużo wyższa niż na stronie prywatnej ( hobby, moja rodzina itp. ) Różnica wynika przede wszystkim z tego, że organizacje finansowe : banki, domy brokerskie dysponują dużo większymi budżetami i są skłonne zapłacić większą kwotę za jedno kliknięcie w celu pozyskania klienta. Ta prosta zasada ma zastosowanie w każdej branży.  Drugim decydującym czynnikiem wpływającym na wysokość zarobków jest ilość wyświetleń naszej strony. Im większa liczba wyświetleń na stronie  tym większe prawdopodobieństwo, że użytkownik kliknie w reklamę.

Na podstawie danych zebranych od różnych właścicieli stron www możemy przyjąć, że wydawca ( właściciel strony ) zarabia średnio 1 EURO za każde 1000 wyświetleń strony.

Przykładowe wyliczenie :

1tyś wyświetleń reklamy  -  1 EURO
10 tyś wyświetleń reklamy – 10 EURO
100 tyś wyświetleń reklamy – 100  EURO

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: strona www Google Adsense
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1618    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1