Podczas dwudniowego (16 i 17 marca) egzaminu uczestnicy opracowywali zadania, które dotyczyły czynności wchodzących w zakres ustawowych zadań komorników. W tym roku tematem była egzekucja świadczeń alimentacyjnych oraz świadczeń pieniężnych na rzecz Skarbu Państwa. Każdego dnia zdający rozwiązywali po jednym zadaniu, na co mieli 6 godzin. Mogli zdawać egzamin w formie pisemnej lub przy użyciu własnego sprzętu komputerowego. 198 osób (72 proc.) wybrało opracowywanie zadań przy użyciu komputerów.
Podczas egzaminu dozwolone było korzystanie z przyniesionych przez siebie aktów prawnych, komentarzy oraz orzecznictwa. Dodatkowo komisje egzaminacyjne zapewniły dostęp do stanowisk komputerowych z systemem informacji prawnych.
Frekwencja na egzaminie była bardzo wysoka. Według danych uzyskanych z poszczególnych komisji, do egzaminu przystąpiło 276 zdających – 98 proc. spośród 282 osób, które złożyły wnioski o dopuszczenie do egzaminu.
Na podstawie informacji uzyskanych od przewodniczących komisji, ustalono, że egzamin przebiegał zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zadania egzaminacyjne zostały wydrukowane i dostarczone przy zachowaniu zasad poufności. Do każdej komisji dostarczono też nośniki z aplikacją komputerową do zdawania egzaminu.
Ogłoszenie wyników egzaminu przez komisje egzaminacyjne spodziewane jest w I połowie kwietnia.
Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości - www.ms.gov.pl