www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Prawo cywilne   »   Pozostałe   »   Karta kredytowa - pułapka czy wybawienie?

redakcja 01 kwietnia 2014 Karta kredytowa - pułapka czy wybawienie?

Dla użytkowników najważniejsza okazuje się być wygoda, którą karty kredytowe bez wątpienia zapewniają. Banki starają się wychodzić na przeciw oczekiwaniom klientów, dlatego swoje oferty kierują zarówno dla osób z mniejszymi dochodami, jak także dla tych, którzy charakteryzują się sporymi wpływami. Trudno powiedzieć czy przewaga klientów użytkujących wyżej wspominane karty to mężczyźni czy kobiety, jednakże z racji tego, iż kobiety cenią sobie zakupy bardziej niż mężczyźni w czasach takich możliwości na pewno nie rezygnują z tej modnej i wygodnej formy płatności.

Posiadanie karty kredytowej przez kobiety, to duże udogodnienie tym bardziej, że to właśnie one najczęściej robią zakupy dla całej rodziny i płacą rachunki. Jak to niejednokrotnie bywa, portfel potrafi zeszczupleć w bardzo szybkim tempie, dlatego wsparcie karty kredytowej należy do idealnego pomysłu, za który wygodne, a zarazem przedsiębiorcze i przezorne panie są bardzo wdzięczne tej nowatorskiej technice. Kobiety z racji rozsądnego myślenia w kwestii finansów zwykle korzystają z karty kredytowej w sytuacjach podbramkowych. Niemniej bywają i takie, które nie dość, że nie liczą godzin i lat, to dodatkowo własnych pieniędzy. W takiej sytuacji zagrożenie jest realne, a nawet można powiedzieć, że nieuniknione.

Zbyt wiele transakcji bezgotówkowych szybko może doprowadzić do wyczerpania się limitu, a kredyt niestety trzeba oddać w terminie wyznaczonym przez bank. Nie spłacenie nadebranego limitu w terminie z kolei prowadzi do obowiązku spłacania dodatkowych odsetek, co w konsekwencji robi z łatwo używającej karty kobiety dłużnika. Jak wiadomo każda z pań ma pewnego rodzaju słabości, którym trudno się oprzeć. Dla jednej są to nowe ubrania, inna nie może przejść obojętnie obok sklepu z kosmetykami, natomiast kolejna potrafi kupić pięćdziesiątą torebkę czy parę butów. Dlatego karta kredytowa dla kobiet jak najbardziej tak, ale tylko tych, które potrafią z nich racjonalnie korzystać.

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: płatności karta kredytowa
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1617    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres