Sprawdź również:
- Czy Urząd Skarbowy musi uprzedzić o kontroli ?
- Ustawa ordynacja podatkowa
............................., dnia ...............
…………………………………
…………………………………
…………………………………
…………………………………
Imię, nazwisko/nazwa,
adres, NIP
…………………………………
…………………………………
…………………………………
Oznaczenie organu
Znak sprawy: …………………
Ponaglenie
Na podstawie art. 141 § 1 w związku z art. 284b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60 z późn. zm.), zarzucam, że wszczęta w dniu ................ kontrola podatkowa, prowadzona przez ......................................., nie została zakończona w wskazanym w upoważnieniu terminie, tj. w dniu ...............
Mając powyższe na uwadze, wnoszę o uznanie ponaglenia za uzasadnione i spowodowanie niezwłocznego załatwienia sprawy.
Uzasadnienie
W dniu ……………… pracownicy ………………………………… doręczyli upoważnienie do przeprowadzenia kontroli. W upoważnieniu tym wskazano, że zostanie ona zakończona dnia ……………….
Zgodnie z art. 284b § 1 Ordynacji podatkowej kontrola powinna zostać zakończona bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie wskazanym w upoważnieniu. Zgodnie z § 2 powołanego przepisu o każdym przypadku niezakończenia kontroli w terminie kontrolujący jest obowiązany zawiadomić na piśmie kontrolowanego, podając przyczyny opóźnienia oraz wskazując nowy termin zakończenia kontroli.
Pomimo upływu terminu wskazanego w upoważnieniu do dnia złożenia ponaglenia kontrola nie została zakończona. Nie zostało również doręczone zawiadomienie o niezakończeniu kontroli w terminie, nie wskazano powodów opóźnienia, jak również nie wyznaczono nowego terminu zakończenia kontroli.
Wobec powyższego złożenie ponaglenia jest jak najbardziej zasadne. W związku z tym wnoszę jak na wstępie.
..................................
Podpis