www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Darmowe porady   »   Siódma edycja ogólnopolskiego Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich

redaktor 07 lipca 2013 Siódma edycja ogólnopolskiego Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich

Akcja kierowana jest do osób, których sytuacja materialna lub życiowa nie pozwala na skorzystanie z pomocy prawnika na zwykłych zasadach. W godzinach od 9 do 15 w siedzibach kancelarii adwokackich oraz niektórych Okręgowych Radach Adwokackich będą dyżurowali adwokaci i aplikanci adwokaccy. Pełna lista dostępna będzie na stronie adwokatura.pl, na stronach okręgowych rad adwokackich oraz w gazetach lokalnych.

- Rząd polski nie jest przychylny adwokatom chcącym pomagać najuboższym. Do tej pory nie doczekaliśmy się jasnych przepisów zwalniających z opodatkowania porad pro bono. Również skandalicznie niskie są stawki za pomoc adwokacką z urzędu, które nie dość że nie są od ponad dziesięciu lat podnoszone, to niedawno były obniżane przez ministra sprawiedliwości. To wszystko nie sprzyja w wyręczaniu przez adwokatów władz państwa polskiego w udzielaniu porad prawnych pro bono. Jednak Naczelna Rada Adwokacka kieruje tę akcję do ludzi potrzebujących, więc mimo, że tego typu pomoc dla najuboższych powinno zapewniać państwo, to adwokaci nie mogą odwrócić się od osób, które tej pomocy naprawdę potrzebują – wyjaśnia adw. dr Monika Strus-Wołos, koordynatorka akcji Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich oraz przewodnicząca komisji ds. Wizerunku Zewnętrznego i Działalności Pro Bono.

Inicjatywa Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich cieszy się wielką popularnością. Każdorazowo udzielanych jest ponad dziesięć tysięcy porad. Najczęściej zainteresowani oczekują pomocy w sprawach spadkowych, alimentacyjnych, podziału majątku po rozwodzie. Pytają również o kwestie związane z prawem pracy, prawem ubezpieczeniowym, a także dotyczącym nieruchomości i wypadków komunikacyjnych. Pierwszy raz akcję przeprowadzono w roku 2009. Jej pomysłodawcą była adw. Joanna Agacka-Indecka, prezes NRA w latach 2007-2010.

Adwokaci i aplikanci, którzy chcą włączyć się w tegoroczną akcję winni zgłosić się do swojej okręgowej rady adwokackiej. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 20 sierpnia.

Żródło: Adwokatura Polska - www. adwokatura.pl

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: darmowe porady prawne NRA adwokaci pro bono
Ocena: 2126,42
Redaktor portalu
PORADY: 1749    |    KOMENTARZE: 0    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres