Wydawnictwo zdecydowało się przeprowadzić badania wśród partnerów zarządzających w największych kancelariach, ponieważ doradcy są najbliżej przedsiębiorców i zwykle pierwsi wiedzą o zbliżającym się załamaniu rynku, wzroście cen produktów, utrudnieniach legislacyjnych, które mogą wpłynąć na działalność operacyjną przedsiębiorców w konkretnej branży.
Doradcy znają poziom inwestycji przedsiębiorców oraz na podstawie własnych odczuć i dynamiki rozwoju poszczególnych departamentów w kancelariach mogą ogólnie ocenić stan polskiej gospodarki. Tradycją badania są również pytania dodatkowe. Wnioski z poprzednich fal badania WK Index dały początek dyskusji na temat dopuszczenia formy spółki kapitałowej do prowadzenia biznesu radców prawnych i adwokatów. Dzięki badaniom WK index rozpoczęta została również na nowo dyskusja na temat ograniczeń reklamy usług profesjonalnych oraz problemu nowych, planowanych przepisów, dotyczących ograniczenia honorariów prawników i propozycji wprowadzenia rejestru umów z klientami kancelarii. Na wyniki badań regularnie powołują się dzienniki: Rzeczpospolita, Dzienniki Gazeta Prawna, Puls Biznesu oraz TVP.
Wyniki obecnej edycji będą kanwą dyskusji w której poruszymy również aktualne kwestie, o które zapytaliśmy w dodatkowych pytaniach: jakie konsekwencje dla rynku usług prawnych przyniesie deregulacja zawodów prawniczych? jakie mogą być potencjalne skutki prawne wprowadzenia deregulacji zawodów reglamentowanych?
Sprawdzaliśmy również jakie są trendy w rozliczeniach z klientami, czy odwrót od stawki godzinowej jest nieunikniony ?
Do panelu zaprosiliśmy reprezentantów świata prawniczego i biznesu :
Mec Beatę Gessel Prezesa Sądu Arbitrażowego PKPP Lewiatan
Mec Waldemara Kopera Prezesa SPPP
Mec Tomasza Michalika Prezesa KRDP
Mec. Joannę Affre Partnera zarządzającego Accreo Legal
Pana Romana Namysłowskiego Ernst and Young
Mec Adama Mariańskiego partnera w Kancelarii Brzezińska, Narolski, Mariański Adwokaci w Łodzi.
Dyskusję poprowadzi Redaktor Krzysztof Sobczak i Maria Jasińska