www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Pozostałe   »   Pozostałe   »   Czy dzięki lokacie można zaoszczędzić skutecznie pieniądze ?

redakcja 10 września 2015 Czy dzięki lokacie można zaoszczędzić skutecznie pieniądze ?

To właśnie dzięki lokacie zyskamy dodatkową gotówkę. Lokata jest również bezpieczną opcją, która zawsze przyniesie zyski. Nie ma możliwości, by lokata wygenerowała jakiekolwiek straty, to zawsze dodatkowy zastrzyk gotówki.

Jak wybrać najlepszą lokatę?

Banki prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych ofert. Zanim wybierzemy najkorzystniejszą lokatę, najlepiej przejrzeć oferty wielu banków.

Opłaty za prowadzenie lokaty

Warto wybrać ofertę, która gwarantuje darmowe prowadzenie lokaty. Obecnie większość banków oferuje prowadzenie lokaty za darmo, co jest najlepszą opcją, która nie zmniejsza naszych zysków.

Jaką kwotą trzeba dysponować żeby założyć lokatę?

Wszystko zależy od oferty banku z którym chcemy nawiązać współpracę. Wiele lokat można otworzyć od kwoty 1000 zł, ale istnieją również lokaty bez dolnych ograniczeń.

Na jaki czas zamrażamy pieniądze?

Założenie lokaty wiąże się z zamrożeniem pieniędzy na jakiś czas. Obecnie niektóre banki mają w ofercie lokaty kilkudniowe, ale także kilkuletnie. To czy będziemy mogli wypłacić pieniądze podczas trwania lokaty zależy od oferty jaką wybierzemy. Zazwyczaj przy wyższym oprocentowaniu i lokacie wiążącej na dłuższy czas, pieniądze są zamrożone, a ich wcześniejsze wypłacenie może wiązać się z utratą części odsetek lub dodatkowymi opłatami.

Kapitalizacja odsetek

Im częściej bank będzie kapitalizował nasze odsetki, tym więcej zarobimy na lokacie. Zazwyczaj kapitalizacja odbywa się pod koniec trwania lokaty lub jest odnawialna, przykładowo raz w miesiącu.

Lokaty online

Obecnie większość lokat można założyć przez internet, bez wychodzenia z domu. Jest to najwygodniejsza opcja dla wszystkich, którzy cenią sobie swój czas.

Inwestowanie pieniędzy w lokaty to zawsze dobry, a przede wszystkim bezpieczny pomysł. Lokaty gwarantują, że nasze pieniądze będą rosły na koncie, dzięki czemu nie stracą na wartości. Mnogość lokat na rynku pozwala na wybranie najlepszej oferty, dostosowanej do potrzeb każdego klienta.

Zobacz także:  ranking lokat na oszczednoscionline.pl

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: bank konto bankowe lokata oszczędnościowa
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1618    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres