www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Wydarzenia   »   Kolejne zestawienie informacji banków - kredyty w CHF

redaktor 04 marca 2015 Kolejne zestawienie informacji banków - kredyty w CHF

Najnowsze zestawienie publikowane przez UOKiK dotyczy danych za okres od 9 do 13 lutego oraz od 16 do 20 lutego. Wcześniejsze tabele dostępne są na stronie internetowej Urzędu.

Odnosząc się do często podnoszonego przez konsumentów w kierowanych do Urzędu skargach braku uwzględnienia ujemnej stawki LIBOR CHF przy ustalaniu okresowych należności kredytobiorców, zwracamy uwagę, że obniżenie wysokości oprocentowania zależne jest od tego, która ze stawek bazowych LIBOR CHF (np. LIBOR 1M, 3M, 6M) przyjęta została w umowie. Obniżenie wysokości stawki bazowej może bowiem znaleźć przełożenie na wysokość oprocentowania dopiero w terminie określonym w umowie. Szczegóły dotyczące tego, od kiedy nowa wartość stawki bazowej LIBOR CHF zostanie uwzględniona w wysokości oprocentowania zawarte są z umowie kredytowej. Przykładowo, przy stawce LIBOR 3M może to być określone jako kwartał - od stycznia do marca albo 3 miesiące - luty, marzec, kwiecień.

Kontakt: frank@uokik.gov.pl – to adres mailowy, na który konsumenci mogą wysyłać informacje o nieuwzględnianiu przez banki ujemnego LIBOR-u.

Informujemy, że wysłanie wiadomości na adres frank@uokik.gov.pl równoznaczne jest z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych wysyłającego. Na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r., poz. 1182 z późn. zm.) informujemy, że administratorem danych jest Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa. Dane są przetwarzane w celu przeprowadzenia postępowań wyjaśniających wobec wszystkich banków, które oferowały kredyty we frankach szwajcarskich i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, a osobie, która wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przysługuje prawo wglądu do swoich danych, ich poprawiania lub usunięcia.

Sprawdż:

Kredyty hipoteczne - informacje dla konsumentów
Obniż ratę kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich

Żródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - www.uokik.gov.pl

Stan prawny na 4 marca 2015 roku

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: UOKIK bank kredyt hipoteczny kredyt we frankach
Ocena: 2126,66
Redaktor portalu
PORADY: 1749    |    KOMENTARZE: 0    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres