www.prawnik-online.eu   »   Własna firma   »   Księgowość   »   Księgowość dla firm – wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat
ifirma - mała księgowość internetowa

redakcja 27 września 2022 Księgowość dla firm – wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat

Jest to bardzo ważny element, bez którego przedsiębiorstwo nie może prawidłowo funkcjonować.

Zdarza się, że firmy decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości, jednak z czasem przekonują się, że księgowość nie należy do najprostszych rzeczy. W takiej sytuacji warto zdecydować się na wsparcie profesjonalnego biura księgowości, które będzie mieć pod kontrolą wszystkie sprawy związane z papierologią.

W tym artykule bliżej przyjrzymy się przede wszystkim księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej. Zastanawiasz się, czym charakteryzuje się taka księgowość oraz co powinien wiedzieć o niej każdy przedsiębiorca? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej zależy przede wszystkim od tego, na jaką formę opodatkowania zdecydował się przedsiębiorca. Ryczałt ewidencjonowany zobowiązuje do księgowania przychodów firmy, natomiast podatkowa księga przychodów i rozchodów – do ewidencjonowania sprzedaży i wydatków przedsiębiorstwa.

Dodatkowo osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą jest zobowiązana do:

 • rejestrów VAT,
 • ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,
 • ewidencji wyposażenia,
 • odpowiedniego przechowywania dokumentacji księgowo-finansowej.

Jak łatwo zauważyć prowadzenie księgowości nie należy do najprostszych czynności. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo firmy warto skorzystać z pomocy profesjonalnego biura rachunkowego.

Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Współpraca z biurem rachunkowym to pełna wygoda, bezpieczeństwo, a także duża oszczędność czasu.

 1. Wygoda

Korzystanie z usług profesjonalnego biura rachunkowego wiąże się przede wszystkim z pełną wygodą dla przedsiębiorcy. Zlecając księgowość firmie specjalizującej się w tej branży, nie musisz samodzielnie zajmować się kwestiami związanymi z rachunkami, podatkami czy fakturami.

 1. Bezpieczeństwo

Profesjonalne biura rachunkowe dają gwarancję, że wszystkie sprawy księgowe będą prowadzone w prawidłowy sposób. Księgowość dla firm w biurze rachunkowym to także pełne bezpieczeństwo danych, co jest bardzo istotne, gdy prowadzi się zarówno jednoosobową działalność, jak i spółkę z o.o.

 1. Oszczędność czasu

Korzystanie z usług biura rachunkowego to także duża oszczędność czasu. Współpracując z profesjonalną firmą zajmującą się księgowością, nie musisz samodzielnie wypełniać wszystkich dokumentów i zajmować się papierologią – biuro rachunkowe zrobi to za Ciebie. Dzięki temu zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na rozwój biznesu.

Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą rozliczać się oraz prowadzić całą dokumentację zgodnie z prawem, a także chcą zapewnić sobie wygodę oraz pełne bezpieczeństwo.

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: księgowość
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1618    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
 • Wykwalifikowani prawnicy
  i adwokaci
 • Zrozumiały język
 • Bezpłatne pytania dodatkowe
 • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1