www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Prawo pracy   »   Praca na czarno się już nie opłaca - zakładanie firmy w Niemczech.

olik88 05 listopada 2012 Praca na czarno się już nie opłaca - zakładanie firmy w Niemczech.

Kolejna polska firma wchodzi na niemiecki rynek z pomocą prawników naszej kancelarii. W Niemczech, jak i w Polsce, do „sportów narodowych” obok piłki nożnej zaliczana jest tzw. „praca na czarno”. W odróżnieniu od tego pierwszego to drugie zajęcie jest jednak nielegalne i może spowodować wiele nieprzyjemności. Jednakże dla obywateli polskich praca na czarno w Niemczech przestaje się po prostu opłacać. Z jednej strony ryzyko złapania przez odpowiednie niemieckie organy jest wysokie, z drugiej strony brak zabezpieczenia socjalnego, składki emerytalnej i zdrowotnej, jak również ubzepieczenia od nieszczęśliwych wypadków powoduje, iż coraz więcej osób z Polski lub pochodzenia polskiego zgłasza się do naszej kancelarii z prośbą o wsparcie prawne przy zakładaniu w Niemczech własnej działalności gospodarczej.

Zakładanie firmy w Niemczech nie jest wcale tak trudne jak się wydaje. Zwłaszcza, jeżeli ma się do pomocy doświadczonych prawników z kancelarii adwokackiej Dr. Schulte i wspólnicy z Berlina. Co prawda niemieckie przepisy prawne dotyczące zakładania działalności gospodarczej na terenie Niemiec wydają się na pierwszy rzut oka zawikłane, jednak z pomocą kancelarii adwokackiej Dr. Schulte i wspólnicy (Rechtsanwaltskanzlei Dr. Schulte und Partner) założenie firmy w Niemczech nie będzie sprawiało większego problemu polskiemu przedsiębiorcy. 
Do tego dochodzi często jeszcze nieznajomość języka polskiego przez niemieckich urzędników oraz niemieckiego przez polskich przedsiębiorców.

Aby założyć firmę w Niemczech, trzeba mieć na początek dobry pomysł na biznes oraz wiarę w swoje możliwości. Następnie trzeba się zastanowić, w jakiej części Niemiec chcemy działać. 
Każde miasto w Niemczech ma swoje zalety i wady. Berlin, jako stolica Niemiec, jest wyjątkowo dobrą lokalizacją dla polskich firm. Aczkolwiek nie należy przy tym zapominać, że konkurencja w Berlinie jest też bardzo duża.
Republika Federalnych Niemiec to najważniejszy partner handlowy dla Polski. Kancelaria adwokacka Dr. Schulte i wspólnicy prowadzi doradztwo prawne dla małychmi średnich przedsiębiorstw w założeniu działalności gospodarczej na terenie Niemiec. Doradzamy w sprawach zakładania spółek, przedsiębiorstw jak i działalności gospodarczej na terenie Niemiec. 

Oferujemy niezbędną pomoc prawną, dla osób nie znających lub znających w niewystarczającym stopniu język niemiecki, w przebyciu niemieckiej dżungli przepisów prawnych. Sama znajomość języka nie wystarczy do odpowiedzi na pytanie: jak założyć działalność gospodarczą w Niemczech, lub prościej jak założyć firmę w Niemczech, aby móc legalnie pracować.

Nasze usługi pomagają w legalizacji działalności podmiotu gospodarczego (oferta dla firm) oraz osób prywatnych (oferta dla konsumentów) na terenie Niemiec.

Nasza oferta doradztwa prawnego zawiera między innymi następujące usługi.

Oferta dla polskich firm:
rozmowy wstępne
doradztwo w sprawie wyboru odpowiedniej formy działalności gospodarczej na terenie Niemiec i problemy z tym związane
zarejestrowanie działalności gospodarczej w Niemczech
rejestracja w Rejestrze Rzemieślników (Niemcy)
projektowanie umowy spółki i umowy o zarządzaniu spółki, ewentualnie innych umów w języku niemieckim i polskim
zgłoszenie do Niemieckiego Urzędu Skarbowego (Finanzamt)
W razie potrzeb dostosujemy nasze usługi prawne i doradcze do wymagań naszych klientów. Oferujemy również pomoc w sprawie poszukiwania kapitału i inwestorów dla Państwa spółki, w sprawie najmu lokali dla państwa firm na terenie Niemiec oraz szeroko pojętą pomoc i doradztwo prawne.

Osoba kontaktowa: 
Adwokat radca Prawny 
Dr. Radosław Czupryniak LL.M.
Email: dr.czupryniak@dr-schulte.de

Kancelaria adwokacka Dr. Schulte i wspólnicy w Berlinie z chęcią służyć będzie Państwu poradą prawną w dziedzinie założenia działalności gospodarczej w Niemczech.

Kontakt:
Rechtsanwaltskanzlei Dr. Schulte und Partner Rechtsanwälte
Friedrichstr. 133 (naprzeciwko Friedrichstadtpalast)
10117 Berlin
Telefon: (030) 71520670
Telefax: (030) 71520678 
e-Mail: dr.schulte@dr-schulte.de
Internet: http://www.berlin-adwokat.pl/

Büro Berlin Süd:
Malteserstrasse 170/172
12277 Berlin
Autor:

Dr. Radosław Czupryniak LL.M. 
Rechtsanwalt
Radca Prawny Adwokat Berlin 

Autor jest odpowiedzialny za treść.
OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: prawo pracy praca na czarno Praca w Niemczech zakładanie firmy w Niemczech
Ocena: 4,19
Oliwer Mikus
Webmaster
PORADY: 14    |    KOMENTARZE: 0    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres