Jednymi z najczęściej zgłaszanych zastrzeżeń co do pracodawcy są zaległe wynagrodzenia, ekwiwalenty za niewykorzystany urlop lub wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych.
Często pracownik nie jest w stanie sam sprzeciwić się pracodawcy i dowieść swoich racji. Aby tak się stało, trzeba mieć sporą wiedzę z zakresu prawa, a w szczególności z kodeksu pracy. Sam proces zaznajomienia się z tym materiałem jest bardzo czasochłonny i wymagający poświęcenia. Do tego dochodzą wszystkie czynności i dokumenty związane z postępowaniem sądowym.
Warto udać się do specjalisty i powierzyć mu to zadanie.
Nie dość, że już posiada on wiedzę prawną, ma również duże doświadczenie w rozwiązywaniu tego typu sporów. Zna szereg różnych zastosowań, które mogą okazać się w Naszym przypadku najwłaściwsze i zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. Przygotuje on w Naszym imieniu całą dokumentacje związaną z rozwiązaniem problemu. Co najważniejsze, wykona to zgodnie z prawem, przez co nie musimy martwić się o konsekwencje wynikające z niewłaściwie złożonych dokumentów. Adwokat zajmie się napisaniem wszelkiego rodzaju pozwów:
- o uznanie wypowiedzenia umowy o pracę za nieuzasadnione lub naruszające przepisy o wypowiadaniu umów o pracę,
- o uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne,
- o odszkodowanie,
- o przywrócenie do pracy.
A także:
- wypowiedzeń zmieniających ustalenia treści umowy o pracę,
- nawiązania umowy o pracę,
- odszkodowania w przypadku naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu,
- o zapłatę wynagrodzenia między innymi za czas pozostawania bez pracy,
- i innych.
Jeżeli będzie taka potrzeba zajmie się również reprezentowaniem Nas w Sądzie.