www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Prawo cywilne   »   Windykacja   »   Kiedy mogę samodzielnie windykować dłużnika?

redakcja 16 grudnia 2022 Kiedy mogę samodzielnie windykować dłużnika?

Przed przekazaniem sprawy w ręce firmy windykacyjnej zdecydowałeś się samodzielnie skłonić dłużnika do spłaty? Zanim przystąpisz do tego procesu, zdobądź podstawową wiedzę, która z pewnością ułatwi Ci skuteczne windykowanie.

Jak przygotować się do samodzielnej windykacji?

Jeżeli nie posiadasz dostatecznej wiedzy, nie powinieneś przystępować do windykacji samodzielnej. Bez podstawowych informacji o narzędziach i mechanizmach bardzo łatwo jest popełnić błędy już na samym początku.Tutaj możesz poznać plusy i minusy samodzielnej windykacji.

Niektóre z potknięć mogą skutkować problemami w późniejszym odzyskaniu należności — jeśli dłużnik nie jest skory do pokrycia zobowiązań, może wykorzystać niewiedzę przeciwko Tobie i bezkarnie opóźniać spłatę.

Pamiętaj! Roszczenia wynikające z zaległych zobowiązań
są w pełni uzasadnione, a mechanizmy windykacyjne to
standardowy sposób prowadzący do ich odzyskania!

Mijają kolejne terminy, a dłużnik w dalszym ciągu unika spłat? W tej sytuacji jak najszybciej przystąp do windykowania! Pierwszym krokiem stosowanym zarówno przez wierzycieli, jak i firmy windykacyjne jest wysyłka upomnień związanych z brakiem wpłaty zaległości.

Tym sposobem rozpoczniesz proces windykacji polubownej,
czyli dążenie do rozwiązania sprawy bez wkraczania na drogę sądową.

 

Im szybciej przypomnisz lub uświadomisz swojego dłużnika o powstałych zobowiązaniach, tym szybciej pieniądze do Ciebie trafią, a Ty masz większą szansę na ich odzyskanie!

Poinformuj dłużnika o terminach i sposobie spłaty zadłużenia!

Możesz to zrobić tradycyjnie za pośrednictwem poczty, mailowo, telefonicznie lub w ramach spotkania. Pamiętaj jednak by dokumentować każde zdarzenie związane ze sprawą — zbieraj dokumentację! W przypadku gdy windykacja polubowna nie wystarczy, będą to cenne materiały dowodowe, które przedłożysz podczas postępowania sądowo-egzekucyjnego.

W upomnieniu zaznacz, że pragniesz rozwiązać sprawę bez udziału sądu, jednak w przypadku dalszego uchylania się od płatności bez zawahania wniesiesz pozew. Ten argument skłania wielu dłużników do szybkiego pokrycia zobowiązań.

Czy Twoja komunikacja z dłużnikiem jest profesjonalna?

Kluczem do efektywnego ściągnięcia długu jest stosowanie mechanizmów i narzędzi bazujących na profesjonalizmie. Dłużnik musi mieć poczucie, że wiesz, o czym piszesz. Dużą rolę odgrywa urzędowy język, jakim zwracamy się do dłużnika we wszelkiego rodzaju monitach. Zanim wyślesz jakąkolwiek wiadomość, poproś osobę postronną o przeczytanie pisma i podzielenie się opinią.

Proces samodzielnej windykacji wymaga od Ciebie fachowej
wiedzy oraz profesjonalnego podejścia. Tylko dzięki połączeniu
tych dwóch elementów możesz odnieść sukces i sprawnie odzyskać
należne Ci pieniądze.

Nie ma niczego gorszego niż wysłanie do dłużnika pism naszpikowanych kolokwializmami lub ciągłe uleganie jego warunkom i brak konsekwencji. W ten sposób drastycznie zmniejszasz swoje szanse na odzyskanie pieniędzy.

Windykacja z domu z systemem Vindicat

Gubisz się w terminach i definicjach związanych z windykacją? „Papierkowa robota” nigdy nie była Twoją mocną stroną? Jeśli brak Ci doświadczenia oraz pewności w poruszaniu się w świecie windykacji, zasięgnij pomocy u specjalistów.Vindicat jest firmą windykacyjną, która stawia na polubowne rozwiązywanie spraw! Aż 93% z nich zostało zakończonych sukcesem przed rozpoczęciem postępowania sądowo-egzekucyjnego!

Co zyskujesz z Vindicat?

 • Możliwość zarządzania sprawą o każdej porze bez wychodzenia z domu — cały czas trzymasz rękę na pulsie!
 • Wsparcie na każdym etapie, od windykacji polubownej po postępowanie sądowo-egzekucyjne.
 • Profesjonalne wzory pism.
 • Pieczęć prewencyjną, którą umieścisz na wysyłanych do dłużnika dokumentach.
 • Zautomatyzowaną wysyłkę upomnień.

Vindicat jest systemem, dzięki któremu wyeliminujesz wszystkie zagrożenia, mogące opóźnić spłatę powstałych wobec Ciebie zobowiązań. Windykuj polubownie, windykuj z głową, windykuj z Vindicat!

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: windykacja dłużnik
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1618    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
 • Wykwalifikowani prawnicy
  i adwokaci
 • Zrozumiały język
 • Bezpłatne pytania dodatkowe
 • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC alimentów + pakiet wzorów alimentacyjnych
AUTOR: Wanda Książek Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres