www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Prawo cywilne   »   Windykacja   »   Jak pozbyć się długu na giełdzie wierzytelności?

redakcja 01 września 2022 Jak pozbyć się długu na giełdzie wierzytelności?

 

Giełda wierzytelności — zacznij nimi świadomie zarządzać 

Jeśli dawno minął termin płatności faktury, a ty nie widzisz żadnych szans, że dłużnik wreszcie postanowi spłacić należności, nie czekaj i podaj to do publicznej wiadomości. Giełda wierzytelności pozwala na sprzedaż długu, ale przede wszystkim na jego upublicznienie. Taka groźba na wielu "spóźnialskich" i zapominalskich jest w stanie podziałać bardzo stymulująco i przyspieszyć spłatę długu. Dzisiaj nie warto już czekać na dłużników i ryzykować własną płynnością finansową.

Dla kogo są giełdy długów?

Na internetowej giełdzie długów, które powstały w związku z transakcjami gospodarczymi. Giełda ma formę rejestru informacji gospodarczej, na której założyć konto może każdy przedsiębiorca. Dzięki wymianie danych gospodarczych można ustrzec się przed mało wiarygodnymi kontrahentami, a jeśli już masz problem z dłużnikiem, giełdy wierzytelności pozwalają ci pozbyć się długu i odzyskać należne ci środki. 

Co daje ci giełda długów?

Giełda wierzytelności to rozwiązanie, które przede wszystkim pozwala na wystawienie długu, odsprzedanie go, a co za tym idzie odzyskanie pieniędzy. W obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej nie warto czekać i skorzystać z możliwości wystawienia długu. Nadzieja, że w końcu dłużnik postanowi uregulować zadłużenie często działa na niekorzyść wierzyciela, który zamiast odzyskać należną sobie sumę, pozwala dłużnikowi np. na ukrycie dochodu. 

Wystawienie na giełdzie długów jest opłacalne z kilku powodów. Internetowa giełda długów działa bowiem jak baza wiedzy o długach. Dla żadnego przedsiębiorcy nie jest więc wygodne opublikowanie na giełdzie wierzytelności jego zadłużenia, ponieważ osłabia to wiarygodność przedsiębiorcy. Jeśli więc tylko dłużnik ma fizyczną możliwość spłaty zadłużenia, jest spora szansa, że giełda dłużników go do tego skłoni. 

Jeśli nie — masz możliwość sprzedaży wierzytelności. Oczywiście tracisz na tym pewną kwotę, ale zdecydowaną większość długu odzyskujesz, zamiast toczyć bój o uregulowanie wierzytelności z kontrahentem, co samo w sobie także jest przecież kosztowne. 

Giełdy wierzytelności — baza wiedzy

Giełda polegająca na udostępnianiu informacji gospodarczych o długach to bezcenne źródło wiedzy. Żaden przedsiębiorca nie chce się tam znaleźć, ponieważ w ten sposób ryzykuje, że potencjalni partnerzy biznesowi uznają go za niewiarygodnego. Ty jako przedsiębiorca masz możliwość sprawdzania giełdy, a przez to także weryfikowania potencjalnych partnerów. W ten sposób możesz się ustrzec przed wieloma problemami. OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: windykacja dług wierzytelność
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1618    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC alimentów + pakiet wzorów alimentacyjnych
AUTOR: Wanda Książek Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres