www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Darmowe porady   »   Ile kosztuje internetowa porada prawna ?

mariusz.szaszor 23 stycznia 2013 Ile kosztuje internetowa porada prawna ?

W przypadku chęci skorzystania z profesjonalnej pomocy prawnej każdego klienta interesuje cena jaką przyjdzie mu zapłacić za taką pomoc. Ile wynosi zatem koszt pomocy prawnej ? Sprawa nie jest taka prosta na jaką się wydaje...

W przeciwieństwie do usług świadczonych np. przez fryzjerów itp. nie da się przedstawić jednego zwięzłego cennika usług prawnych. Owszem istnieją stawki minimalne, którymi są związani adwokaci czy radcowie. Podanie konkretnej kwoty następuje najczęściej po zapoznaniu się ze sprawą.

Jak kształtuje się cena tradycyjnej pomocy prawnej ?

Wysokość wynagrodzenia adwokata czy radcy prawnego strony ustalają w umowie z tym, że ta kwota nie może być niższa od tzw. stawki minimalnej wskazanej w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 r. w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu (Dz.U. 2002 nr 163 poz. 1349). Określa ono opłaty za czynności adwokatów i radców prawnych. W przeważającej mierze stawki adwokatów i radców prawnych są dużo większe od stawek minimalnych! Wysokość minimalnej opłaty zależy od rodzaju sprawy.

W rozporządzeniu wskazane są opłaty w konkretnych sprawach w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa własności, ksiąg wieczystych, prawa spadkowego, prawa pracy, prawa karnego i spraw o wykroczenia. Jest to dość obszerny katalog, z którego jako przykład możemy podać następujące minimalne wysokości stawek za udzielenie pomocy prawnej:
1) rozwód i unieważnienie małżeństwa - 360 zł;
2) stwierdzenie istnienia lub nieistnienia małżeństwa - 240 zł;
3) przysposobienie - 180 zł.

Jak kształtuje się cena internetowej porady prawnej ?

Cena pomocy prawnej udzielanej przez Internet jest z pewnością duża niższa. Po pierwsze odchodzą wysokie koszty wynajmu miejsca pod działalność kancelarii. Nie ma również potrzeby osobistego kontaktu i dojazdów, co również oszczędza czas i pieniądze klienta. Podanie ceny następuje po przesłaniu przez klienta pytania. Praktycznie wszystkie kancelarie świadczące pomoc prawną przez Internet zachęcają do niezobowiązującego przesłania swojego pytania, które zostaje następnie wycenione przez prawnika specjalizującego się w danej dziedzinie. Co najistotniejsze dla klienta wycena pytania jest bezpłatna. 

Prześlij swoje pytanie do darmowej wyceny   

 
OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: cena ceny porad prawnych stawki minimalne porada prawna
Ocena: 4,35
Mariusz Sząszor
Kancelaria Prawna Mariusz Sząszor. Główne obszary zainteresowań : prawa konsumenta, prawo rodzinne, prowadzenie działalności gospodarczej. Darmowych porad udzielam wyłącznie na forum internetowym.
PORADY: 94    |    KOMENTARZE: 0    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC alimentów + pakiet wzorów alimentacyjnych
AUTOR: Wanda Książek Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres