www.prawnik-online.eu   »   Własna firma   »   Prowadzisz firmę międzynarodową? Sprawdź gdzie znajdziesz najlepszy kurs walut

redakcja 05 grudnia 2016 Prowadzisz firmę międzynarodową? Sprawdź gdzie znajdziesz najlepszy kurs walut

Przyniosą one oszczędności już nawet przy rzadkich wymianach na niewielkie kwoty. Jeżeli te natomiast są bardzo duże to i oszczędności będą budziły podziw. Dzięki takiemu działaniu możliwe będzie na przykład reinwestowanie zaoszczędzonych pieniędzy. Przedstawiamy zatem miejsca, gdzie najlepiej przewalutować pieniądze.

Najpopularniejsze rozwiązania

W dalszym ciągu ogromną popularnością jeżeli chodzi o wymianę walut cieszą się banki oraz kantory stacjonarne. W przypadku przedsiębiorców częściej wykorzystywane są banki ze względu na wygodę. Ich opłacalność pozostawia jednak wiele do życzenia i pod tym względem nie są one atrakcyjne. Spready walutowe oferowane przez te instytucje są bardzo wysokie i z tego powodu kupowanie w nich waluty wiąże się z dużymi stratami. Dla przedsiębiorców, którzy pragną oszczędzać nie jest to zatem rozwiązanie, które jest warte zainteresowania i które ma sens. Zdecydowanie lepiej zdecydować się na wiele innych sposobów, które są równie wygodne, a znacznie korzystniejsze.

Nowoczesne metody wymiany

Wśród nowoczesnych metod wymiany dostępnych przez internet, można wyróżnić dwie. Kantory internetowe i giełdy walut. Każdy z tych sposobów pozwala zaoszczędzić i warto z nich korzystać.

Giełdy walut

Giełdy walut to serwisy, które umożliwiają samym użytkownikom decydowanie o kursach walut. To klienci ustalają bowiem po jakiej stawce chcą dokonać wymiany, a wszystkie realizowane są pomiędzy nimi. Sama platforma nie narzuca z góry swoich propozycji i nie jest stroną w wymianie. W praktyce wygląda to tak, że kursy na giełdzie są zbliżone do średniego kursu na świecie. Najważniejszy jest jednak fakt, że różnica pomiędzy kupnem, a sprzedażą jest minimalna. Transakcja w obie strony jest zatem bardzo korzystna. Najlepiej opłacalność zobrazują, najlepsze kursy na największej giełdzie walut, które dostępne są tu: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ . Doskonale pokazują one, jak wiele można zaoszczędzić dzięki wymianie społecznościowej.

Kantory online

Drugim sposobem wymiany są kantory online. W ich przypadku jedną ze stron wymiany jest właśnie kantor i to on narzuca klientom kursy. Różnica pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży jest widoczna, ale nie jest ona wysoka. Spread średnio dla całej branży wynosi około 1%. Wymiana może być zatem bardzo korzystna i wiązać się ze sporymi oszczędnościami względem ofert banków.

Podsumowanie

Wymiana walut na giełdach oraz w kantorach online to dla przedsiębiorców możliwość zaoszczędzenia sporych kwot. Przy tym wygoda pozostaje praktycznie na tym samym poziomie co w bankach, a dokonywanie transakcji jest bardzo szybkie. Świadomi przedsiębiorcy powinni zatem wziąć pod uwagę, korzystanie z tych platform. Może mieć to duży wpływ na prowadzoną firmę.

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: biznes tekst sponsorowany kantor waluty
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1618    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC alimentów + pakiet wzorów alimentacyjnych
AUTOR: Wanda Książek Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres